A webshop-ban sütiket (cookie-kat) használunk, hogy biztonságos böngészés mellett a legjobb felhasználói élményt nyújtsuk Vásárlóinknak. További információért kattintson az Adatvédelmi nyilatkozat menüpontunkra. A Blueberry-Webshop a Facebook remarketing rendszerét is használja, melynek alapja, hogy a Webshop oldalaira érkező látogatókat, vásárlókat később a Facebook oldalain személyre szabott hirdetésekkel kereshessük fel.

Fényvédelem tudatosan!

Fényvédelem tudatosan!

Tudtad, hogy fürdővizeinkbe évente 25 000 tonna fényvédőmaradvány kerül, amely veszélyezteti a vízi ökoszisztémákat az egész bolygón

A fényvédő krémek környezetre gyakorolt káros hatásának oka elsősorban az UV szűrőik. A legrosszabbak amelyeket Hawaii és Aruba betiltott: az oxibenzon, az oktinoxate és az oktocrylene. Az európai szabályozás szerint 28 fényvédő szűrő engedélyezett, amelyek közül egyik sem ártalmatlan a tengerekre!

A környezetszennyező és biológiailag nem lebomló UV-szűrők megmaradnak a vízben. Ott a napsugarak blokkolásával akadályozzák a vízi élőlények számára létfontosságú fotoszintézist és olyan vírusokat támogatnak, amelyek számos faj számára végzetesek. Különösen veszélyesek a korallokra, melyek kifehérednek és elpusztulnak. Ez nem elenyésző probléma, hiszen csak a korallzátonyok a tengeri élővilág 35%-ának adnak otthont!

Ezek a kémiai szűrők nem csak az ember számára mérgezőek és feltételezhetően endokrin diszruptorok: az algák, kagylók, tengeri sünök, halak és planktonok DNS-ében, anyagcseréjében, viselkedésében, növekedésében és szaporodásában is változások következnek be. A napszűrők még a delfinek májában és a tengeri madarak tojásaiban is megtalálhatók.

A fényszűrők akkor is a vizekbe kerülnek, ha nem jársz a tengerhez úszni! A homokon keresztül, az őket szétszóró spray-kkel, vagy a zuhanyzókban. A szennyvíztisztító telepek nem tudnak mit kezdeni velük.

Fontos, hogy minden kozmetikai termékünkben nyomon kövessük a fényvédőket: a hidratáló krémek, az öregedésgátló krémek, a napozás utáni termékek, a samponok, a szempillaspirálok és az ajakrúzsok (túl) gyakran tartalmazzák őket.

Ezért ajánljuk a 100% növényi alapú napvédőnket a környezettudatos napozáshoz!

Az, hogy nem vagyunk hajlandóak kitenni az óceánokat a hivatalos fényszűrők veszélyeinek ára van: nem tudjuk feltüntetni a csomagolásunkon a napvédő termékünk védelmi szintjét. Még akkor sem, ha az SPF-eket a tudomány szabályai szerint független laboratóriumok értékelik.

A korallzátonyok kevesebb mint 25%-a maradt érintetlen: nem várhatunk tovább arra, hogy a jogszabályok végre felvállalják a napvédő szerek és a környezet összeegyeztetésének sürgető szükségességét...

Az oldal tetejére