A webshop-ban sütiket (cookie-kat) használunk, hogy biztonságos böngészés mellett a legjobb felhasználói élményt nyújtsuk Vásárlóinknak. További információért kattintson az Adatvédelmi nyilatkozat menüpontunkra. A Blueberry-Webshop a Facebook remarketing rendszerét is használja, melynek alapja, hogy a Webshop oldalaira érkező látogatókat, vásárlókat később a Facebook oldalain személyre szabott hirdetésekkel kereshessük fel.

Az 5 leggyakoribb smink alapozásnál elkövetett hiba

Az 5 leggyakoribb smink alapozásnál elkövetett hiba

 

Ha ezeket elkerülöd, máris profibb vagy az alapozásban mint a nők 80%-a!

 

1, Alapozó felvitele nem frissen megtisztított bőrre

Ez az a hiba amiből csak kiábrándító eredmény születhet, ugyanis nincs az az alapozó, még a stúdióban 50 fokban izzadás biztos, medencébe ugrálást kibíró fajtából se, ami ilyenkor szépen terül és ott marad ahová szántad. ,A sminkelés mindenképp úgy kezdődik, hogy alaposan megtisztítjuk az arcbőrt. Nem csak este fontos a smink maradéktalan eltávolítása és a vizes arcmosás, hanem reggel is. Akkor persze nem a sminket, hanem az éjszaka folyamán a természetes bőranyagcserének köszönhetően kiválasztott extra faggyúréteget és a vele együtt távozott szennyeződéseket kell eltávolítani. A Profi sminkesek első mozdulata, hogy egy arctisztítóval áttörlik a vendég bőrét, ez soha nem marad el. Ez gyakorlatilag a sminkkészítés első lépése.

 

2,  Alapozó felvitele csontszáraz bőrre

A tisztításhoz szorosan kapcsolódik a hidratálás. A megtisztított arcbőrt tonizáljuk egy vizes permettel vagy tonerrel, majd jöhetnek a hidratáló és fényvédő szérumok, krémek, hidratáló sminkbázis.  Fontos, hogy ha szárazabb a bőröd, ami gyakori hideg, szeles évszakokban vagy 40 év felett, akkor mindenképp kövesd a bőröd igényét az arcápolásban. Ne ess abba a hibába, hogy ezt a krémet szoktam használni és elég szokott lenni, mert előfordul, hogy valamiért már nem elég, de ezt félreérthetetlenül jelezni fogja a bőröd. Amikor érzed, hogy olyan mint a sivatag, húzódik, száraz a felülete, akkor válts száraz bőrre való krémre vagy hidratáló sminkbázisra. Amikor pihe-puhának érzed  bőröd, na akkor jöhet rá az alapozó.

 

3, A bőrnél sötétebb alapozó árnyalat használata

Még ha szétvet a vágy, hogy úgy nézz ki mint aki most érkezett a napfényes Bahamákról, akkor se válassz sötétebb árnyalatú alapozót! Nem tudod úgy eldolgozni, hogy ne üssön el a nyakadtól, amit általában nem alapozunk. Ebben amúgy megoszlanak a vélemények, de én amondó vagyok, hogy a nyakon vannak legkevésbé bőrhibák, ott nem kell egységesíteni a bőrt, így oda kenni felesleges és arra sincs szükséged, hogy a fehér ingeden éktelenkedő barna alapozó-csíkon élcelődjenek a jóakarók. Ha az álladnál próbálod az alapozót egyeztetni a bőrszíneddel, összevetve a nyakad színével és ott nem üt el, akkor az a te színed. Ha nem 100%-ban egyezik az árnyalat, akkor is Inkább legyen egy minimálisan világosabb mint sötétebb!

 

4, Alapozásnál kimaradó területek, szem környéke, szemöldök

Sokan valamiért úgy teszik fel az alapozót, hogy kihagyják a szem környéket és gondosan kikerülik a szemöldököt. Nem kell túl óvatoskodni. Egészen nyugodtan mehet mindenhová. Ha szépen eldolgozod akkor semennyire nem fog feltűnni és kifejezetten jó alap, amibe később a szemhéjpúder és a szemöldökpor bele tud tapadni. Sokkal egyszerűbb szépen eloszlatni a bőrödön, ha nem hagysz különböző alapszómentes területeket az arcodon.

 

5,  Egyenetlen eldolgozás és látható alapozó szél

Tipikus hiba, amikor mindenhova egyforma mennyiségű alapozó kerül. Ha megnézed az arcod, ott vannak fények, árnyékosabb területek, árkok, barázdák, kiemelkedő részek, bőrhibák. Általában az arc közepétől érdemes kiindulni és folyamatosan oszlatni el az alapozót kifelé, azaz az arc széle felé haladva. ott már akár el is fogyhat, semmiképp ne végződjön egy látható vonalban az alapozós rész. Ahol vannak elfedendő részek, hibák, sötétebb részek, erek, oda rétegezhetsz akár többet, ahol szép egységes a bőröd oda pedig kevesebbet.

 

Az oldal tetejére